تبلیغات
طعم زندگی
» برزوترین آهنگ ها از نایس موزیک ( چهارشنبه 29 شهریور 1396 )
» قدر خوشبختی‌ هاتونو بدونید ( شنبه 29 آبان 1395 )
» لبخند بزنیم ... ( یکشنبه 31 مرداد 1395 )
» شکرگذار باشید ... ( چهارشنبه 20 مرداد 1395 )
» خانم به من دست نزن من متاهلم ... ( شنبه 16 مرداد 1395 )
» با عشق رنگ بزن ... ( شنبه 9 مرداد 1395 )
» قدر آدم های خوب زندگیمون رو بدونیم ... ( یکشنبه 3 مرداد 1395 )
» به سادگی زندگی کنید ... ( شنبه 2 مرداد 1395 )
» راهی را نرو که از سرِ ترس است ... ( پنجشنبه 31 تیر 1395 )
» منزل حقیقی ما کجاست ... ( پنجشنبه 31 تیر 1395 )
» گاهی دل ها بخاطر نگفته ها میشکند ( چهارشنبه 30 تیر 1395 )
» مهم نیست چگونه قضاوت میشوم ... ( سه شنبه 29 تیر 1395 )
» دل داد زد دیوانه من می بینمش ... ( دوشنبه 28 تیر 1395 )
» به خود بگویید عالی هستید ... ( جمعه 25 تیر 1395 )
» مهم نیست که زیبا باشی ... ( چهارشنبه 23 تیر 1395 )
» درود بر اندیشه های مهربان ... ( چهارشنبه 23 تیر 1395 )
» تعریف زمان ... ( سه شنبه 22 تیر 1395 )
» زندگی شوق رسیدن به خداست... ( یکشنبه 20 تیر 1395 )
» مدتی سكوت كن تا پاسخ بهتری بیابی ... ( یکشنبه 13 تیر 1395 )
» شاد زیستن ... ( یکشنبه 13 تیر 1395 )
» به سمت جلو حرکت کن ... ( شنبه 12 تیر 1395 )
» بن بست وجود ندارد ... ( جمعه 11 تیر 1395 )
» از دیروز نزدیک ترم ... ( پنجشنبه 10 تیر 1395 )
» امروز را زندگی کن ... ( پنجشنبه 3 تیر 1395 )
» می تونیم بر کره مغز خودمون مسلط باشیم ... ( چهارشنبه 2 تیر 1395 )
» ساعت احساسات ( سه شنبه 1 تیر 1395 )
» تفاوت حال تا سال دیگر ما ... ( سه شنبه 1 تیر 1395 )
» ذهن های بزرگ ... ( دوشنبه 31 خرداد 1395 )
» لبخند بزن... ( جمعه 21 خرداد 1395 )
» باارزش ترین چیز برای نقاشی ... ( سه شنبه 18 خرداد 1395 )

ازدواج كتابی است كه فصل اول آن به نظم است و بقیه فصول به نثر.(( پورلی نیكولاسر)) 


یك زن از نتایج زحمت های خود در تنظیم خانه كه دنیای كوچك كاملی است باید به همان میزان مغرور و مفتخر باشد كه یك رجل دولتی برجسته ای كه توانسته مملكتی را نظم و ترتیب بخشیده و سازمان دهد.((آندره موروا)) 


یك شعر، با تأثر و دررمندی و هیجان به وجود می آید، بلكه با كلمات و لغات است كه شعری به نظم م آید.((والری)) 


هر عمل دسته جمعی وقتی درست رهبری نگردد دچار آشفتگی و بی نظمی می شود.((آندره موروا)) 


یك مدیر حقیقی هیچگاه گمان و باور ندارد كه یك هدف كه برآورده شد، دیگر همه ی كارها جاودانه و منظم و روبه راه شده است.((آندره موروا)) 


وظیفه‌ی درمانگر بالینی باتجربه این است كه به بیمار خود كمك كند تا زوایای نهان خود را آشكار سازد، حالت‌های دفاعی در برابر خودآگاهی خود را از دست بدهد، خود را بازیابد و به این ترتیب، خود را بشناسد.((آبراهام مازلو)) 


آینه ای وجود ندارد كه بتواند ما را به خود ما به هیات موجودی خارجی نشان دهد، چرا كه آینه ای نیست كه بتواند ما را از درونمان بیرون بكشد. پس روانی دیگر و نظمی دیگر برای نگریستن و اندیشیدن دیگر لازم است.((فرناندو پسوا)) 


عشق، ویژگی والا و پنهان عاشق را آشكار می كند، یعنی همان ویژگی های نادر و استثنایی را و به این ترتیب، معشوق به آسانی در باب ویژگی های معمول او مرتكب اشتباه می شود.((نیچه)) 


وزن شعر همان قدرتی است كه تمام ذرات جمله را دوباره منظم ساخته و انتخاب كلمات را ایجاب كرده، اندیشه را از نو رنگ آمیزی كرده و آن را عجیب تر، غریب تر و مبهم تر می سازد.((نیچه)) 


در خواب، یا رؤیایی جالب ببین یا اصولاً رؤیا نبین؛ به همین ترتیب باید بیداری صحیح را بیاموزیم، یعنی باید تنها برای دلیلی جالب بیدار باشیم و بس.((نیچه)) 


یكی به دنبال قابله ای برای زایش اندیشه هایش است و دیگری به دنبال كسی كه به او یاری رساند و به این ترتیب، گفتگویی خوب پدید می آید.((نیچه)) 


عدم پایبندی به نظم گیتی، ویژگی انسانهای گوشه گیر است كه عشق و احساس را سپر دیدگاههای نادرست خود می سازند.((اُرد بزرگ)) 


نداشتن انعطاف یكی از بدترین نقطه ضعف ها است. می توانید بیاموزید كه شتابزدگی را كنار بگذارید، ترس را با اعتماد به نفس و تنبلی را با نظم و انظباط جایگزین كنید. اما برای سرسختی و انعطاف ناپذیری ذهن پادزهری وجود ندارد. این خصلتی است كه باعث می شود شخص با دست خویش گور خود را بكند.((؟)) 


وارد شدن در عمل، بدون برنامه ریزی، علت همه شکست هاست.((آلکس مک کنزی)) 


تا زمانی كه بهتر شدن بهترین است، برای كمتر از آن برنامه ریزی نكنید.((گری ریچارد)) 


انبوهی از برنامه های سازمانی را كه من دیده ام همانند آیین های رقص بارانند، به هیچ وجه تأثیری بر هوای پس از آن ندارند، اما كسانی كه در آن شركت می كنند فكر می كنند دارد. افزون بر این، بسیاری از پیشنهادها و روش های مربوط به برنامه ریزی درباره بهتر كردن رقص است، نه تغییر هوا.((راسل ایكاف)) 


بالاخره پس از سلطه بر بادها، امواج جزر و مد و جاذبه های زمین روزی می رسد كه به سرچشمه بی پایان عشق الهی دست پیدا كنیم و بدین ترتیب برای دومین بار در تاریخ جهان، بشر آتش را كشف خواهد كرد.((ریل هارد دوچاردین)) 


وقتی به ریشه كلمه " نظم " می رسید، می بینید كه تنها معنای آن، خوب و درست انجام دادن است.((نیكول)) 


حقیقتی تشویق كننده تر از این سراغ ندارم كه انسان با تلاش آگاهانه و منظم می تواند زندگی خود را متعادل سازد.((هنری تورئو)) 


اشخاص همیشه گناه را به گردن شرایط و بی نظمی می اندازند؛ من به شرایط و بی نظمی باور ندارم. مردان كامیاب، شرایط و نظم را جستجو می كنند و آن را می آفرینند.((وینستون چرچیل)) 


شیرین ترن نتیجه ی دقت و نظم، پیروزی است.((ایمانوئل كانت)) 


برنامه ریزی دقیق و منظم، پیمودن نیمی از راه است.((ناپلئون هیل)) 


تمام پیشرفت های جهانگیر خود را مدیون اندیشه منظم و یادداشت برداری دقیق هستم.((توماس ادیسون)) 


ده برابر زمانی كه حرف می زنید، بخوانید و گوش دهید. به این ترتیب در مسیر آموختن و پیشرفت دایمی قرار می گیرید.((جرالد مك جینی)) 


اندیشیدن، یكی از دشوارترین كارهای انسان است. ولی با همین فرایند است كه انسان می‌تواند به كشفیات و دریافت‌های ذهنی باارزشی برسد و زندگی خود را پُربار‌تر كند. به این ترتیب، ما بازیگر زندگی می‌شویم نه تماشاگر آن.((هنری فورد)) 


زمانی انسان می خواهد همگام با نظم جاودانه باشد كه خودش خوب است.((نیچه)) 


فراموش كردن اظهار تشكر و حق شناسی، جزیی از نهاد بشری است. به این ترتیب اگر ما همیشه منتظر باشیم كه مورد تقدیر و تشكر قرار بگیریم، در حقیقت خود را به سمت یك دنیای پر از غم و ناراحتی هدایت كره ایم.((دیل كارنگی)) 


نظم، اولین قانون آسمانی است.((الكساندر پوپ)) 


اینكه در موقعیت های خطیر چه می كنیم، بستگی به این دارد كه در حال حاضر چگونه آدمی هستیم. اما اینكه چگونه آدمی هستیم، بستگی به نظم و ترتیب سالهای گذشته ما دارد.((اچ پی لیدون)) 


نظم و ترتیب، آتش پالایشگری است كه استعداد را به قابلیت تبدیل می كند.((رُی اسمیت)) 


نظم و ترتیب یعنی انجام دادن كارهایی كه به آن علاقه ندارید تا سرانجام بتوانید كارهایی را كه به راستی دوست دارید، انجام دهید.((جان ماكسول)) 


هر كاری كه با نظم عمومی و رسوم و آداب مطابقت داشته و از روی پرهیزگاری باشد، هرگز سزاوار ملامت نتواند بود.((افلاطون)) 


بهره وری بالا نتیجه ی بالا بردن كارآیی وقت است؛ به این ترتیب كه تنها مهمترین كارها را انجام دهید.((برایان تریسی)) 


نهالهای درختان بارور را كنار هم با نظم كامل در خاك بنشانید، زیرا تنها آن كشتزاری از رحمت یزدانی بهره خواهد برد كه منظم و آراسته باشد.((گوته)) 


كتابخانه می تواند بسیار بزرگ و در همان حال در هم ریخته و نامرتب باشد و در این صورت نسبت به كتابخانه ای كوچك و منظم كاربرد و بازده كمتری خواهد داشت.((آرتور شوپنهاور)) 


یك ذهنِ حقیقتاً توانا همواره قاطعانه و به روشنی می داند كه چه می خواهد بگوید، خواه بوسیله ی نثر، نظم و یا موسیقی.((آرتور شوپنهاور)) 


من دوست دارم كه یك فیلم، آغازی داشته باشد و میانه ای و پایانی، اما نه لزوماً به همین ترتیب.((ژان لوك گدار)) 


برنامه ریزی لزوماً بد نیست، اما عاشق شدن طبق برنامه دیوانگی محض است.((وین دایر)) 


مدام برای انجام وظایف و كارهای اصلی خود فرصت ایجاد كنید. هر روز برای انجام كارهای فردا برنامه ریزی كنید. چند كار كوچك را كه باید حتما انجام شوند همان ابتدای صبح انجام دهید. سپس بلافاصله به سراغ وظایف اصلی و مهم بروید و كار را تا به پایان رساندن آنها ادامه دهید.((بردروم ریپورتس))


براستی، [ می بایست ] انسان را سرزنش كرد كه طی زندگی روزمره در برابر [ برخی از ] رویدادها بی اعتنا است و بدین ترتیب، بعد زیبایی را از زندگی خود سلب می كند.((میلان كوندرا)) 


تله پاتی، امری ناخودآگاه است كه نمی توان آن را كنترل كرد و هیچ گونه برنامه ریزی را نمی پذیرد. تله پاتی را نمی توان فهمید مگر اینكه به كمال برسد و در غیر این صورت، خود به خود ناكام خواهد ماند.((گابریل گارسیا ماركز)) 


اینكه "عاشق چه باشیم"، اساسی ترین مسئله ی بشری است و اگر پاسخ این باشد كه "به هر آنچه هست عشق بورز"، در می یابیم كه جهان پیرامون به همین ترتیب عشق می ورزد و هیچ عشق ورزیدن دیگری نیست كه جاودانه باشد یا جهان پیرامون آن را بشناسد.((ماری هاسكل)) 


زندگی چیست؟ یك آبریز كثیف، یك قتلگاه جانگداز، یك تیمارستان بزرگ كه تاكنون تحت هیچ قانون منظمی اداره نشده است.((ویر)) 


زندگی من مجموعه ای از درسهایی است كه به آن نیاز دارم؛ درسهایی كه با نظم و ترتیب تمام در زندگی ام رخ می دهد.((آندرو متیوز)) 


پروژه؛ یعنی شالوده دادن به یك فرم، درون یك نظم.((لویی كان)) 


معماری، وجود خارجی ندارد. تنها اثر معماری است كه وجود دارد... شخصی كه یك كار معماری انجام می‎دهد، در حقیقت آن را به روح معماری عرضه می‎كند؛ روحی كه سبك نمی‎شناسد، تكنیك نمی‎شناسد، متد نمی‎شناسد و تنها در پی آن است كه خود را به معرض نمایش بگذارد. بدین ترتیب معماری تجسم واقعیت های غیر قابل سنجش است.((لویی كان)) 


كسی كه ثمره های روحی ملتی را نداند، تاریخ آن ملت در نظرش یك مشت حوادث پریشان و رخدادهای بی نظم و ترتیب جلوه می كند.((گوستاو لوبن)) 


كتاب، رشته ی اتصال و پیوند معنوی است و مردم غالبأ به وسیله ی آثار و نوشته های مؤلفین كه مورد توجه و اقبال جامعه هستند با یكدیگر همفكر و مأنوس می شوند و بدین ترتیب وجه اشتراكی مابین خویش احساس می كنند.((ساموئل اسمایلز)) 


خواندن آثار فلان نویسنده تنها با هدف رد كردن سخنان او، راه شناخت آن نویسنده نیست. خواندن كتاب طبیعت نیز با این باور كه سراسر این كتاب خرافات است به همان ترتیب، راه شناخت طبیعت نیست.((برتراند راسل)) 


خوب فكر كردن یعنی اینكه بدانی چگونه از ذهن و قلب، از نظم و احساس استفاده كنی. وقتی چیزی را بخواهیم، زندگی، ما را به سوی آن هدایت می كند.((كنفوسیوس))